איך להתמודד עם גירושין ולצאת מחוזקים מהמשבר

בשנים האחרונות אחוזי הגירושין בישראל עלו משמעותית. פרק ב׳ הפך להיות משהו מאד נפוץ ואנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם גירושין וגם עם התקופה שאחרי הגירושין, אחרי הסערה.
גירושין הם עניין מאד מורכב מהרבה בחינות כלכלית, רגשית, מנטלית ואפילו בירוקרטית. אבל חשוב לזכור אנשים שעוברים משברים גדולים בחיים, יכולים לצאת מהם מאד מחוזקים ואף למנף אותם לגדילה וצמיחה אישית. בנוסף לרוב גירושין נעשים אחרי תקופה של זוגיות לא טובה ולכן חשוב לדעת לזהות את סוף הנישואין גם כדבר חיובי, לצד הקושי שמגיע איתם.

 

יציאה מגירושין כפתח לצמיחה

היציאה מנישואין היא גם פתח לצמיחה והעצמה אישית שיכולה לאפשר לכם שינוי אמיתי ואיתו העצמה אישית וקפיצת התפתחות גדולה. לכן זה משמעותי מאד לא רק להתגרש בתנאים טובים אלא גם לקחת את התקופה של אחרי הגירושין כדי לצמוח. כל משבר הוא הזדמנות לצמיחה, ממנו אפשר לצאת מחוזקים, לדעת שהתמודדתם עם משבר וצלחתם אותו יכול להעניק לכם הרבה כוח, ואף לתרום משמעותית להערכה העצמית ולבטחון העצמי. בעידן הנוכחי העצמה אישית והתפתחות הינם דברים מאד נפוצים, אנשים רבים מוצאים את עצמם במצב שבו הם רוצים להמשיך לגדול ולהשקיע בהתפתחות האישית שלהם גם בתוך נישואין וגם מחוץ להם.

 

תחושת השחרור

לעיתים בנישואים עצמם היה משהו תקוע או תוקע ובגירושין יש אלמנט חזק של שחרור. אם אתם עוברים גירושין או שאתם כבר בשלב של אחרי, דעו שזו תקופה מאד חשובה ובכל רגע בתקופה הזו תוכלו לשנות את הפרספקטיבה שלכם ולהחליט שאתם תצאו מחוזקים מהמשבר הזה. לצד קשת הרגשות שמביאים איתם הגירושין, צריך לברור את הרגשות החיובים, כגון שחרור. חשוב לראות את האספקטים הטובים הקיימים במצב ומתוכם לצמוח ולגדול. זו הדרך הטובה ביותר להתחיל פרק חדש, חיים חדשים ולאפשר לעצמכם לפרוח בשלל תחומים: קריירה, תחביבים, תשוקות גדולות, חברויות, טיולים והרפתקאות וגם לא פחות חשוב זוגיות.

 

כיצד משבר הוא הזדמנות לצמיחה?

כיום אנשי מקצוע רבים כגון מטפלים או מאמנים אישיים מסתכלים על משברים בתוך הזדמנויות לצמיחה. זו גישה מאד רווחת בעולם ההתפתחות האישית. הגישה נובעת מההבנה כי משברים הינם חלק בלתי נפרד מהחיים וכל אחד חווה לפחות שניים שלושה משברים גדולים בחיים. מכיוון שאי אפשר באמת לחמוק מהם, חשוב לדעת איך להשתמש בהם כהזדמנות לגדילה. כשאתם יוצאים מהמשבר אתם יכולים להרגיש חזקים יותר. בנשימת הרווחה אחרי הגירושין תוכלו להגיד לעצמכם – ״הנה עמדתי בזה ועכשיו אני חזק יותר״.

בתקופות משבר אנחנו חשופים וקרובים יותר לרגשות שלנו, לחסמים שלנו ובכלל יש לנו גישה פתוחה יותר לעולם הרגשי שלנו. אנחנו יכולים לראות בבהירות את נקודות החוזק לצד דברים שהיינו רוצים לחולל בהם שינוי. גירושין הם בדיוק הזדמנות כזו. אחרי אי אילו שנים ביחד פתאום אפשר לנשום רגע לבד, להתבונן על עצמכם ולהבין – לאן אתם רוצים לנווט את חייכם מהנקודה הזו.
לא תמיד תדעו לבד מהי הדרך החדשה שלכם או כיצד תוכלו לצאת מחוזקים מהמשבר. כאן נכנסים לתמונה אנשי מקצוע חכמים, רגישים ומנוסים שיכולים להוביל אתכם על ידי כלים יעילים, רגשיים ופרקטיים להתמודדות טובה עם המשבר ולצמיחה בעקבותיו. אנשי מקצוע מעולים, כגון מאמנים אישיים, יכולים לעזור לכם להתמודד עם השינוי הגדול שהגיע אל חייכם בעקבות הנישואין ולשרטט יחד אתכם את מסלולי הצמיחה החדשים שלכם.

 

איך להתמודד עם הגירושין עצמם?

קשה לענות על השאלה הזו בצורה גורפת מכיוון שלכל מערכת יחסים ולכל גירושין יש את הייחודיות שלהם, וכמעט אין סיפור אחד שדומה בדיוק לסיפור אחר. בני אדם הם אנשים מורכבים וכך גם העולם הרגשי שלהם ולכן גירושין יהיו לרוב מורכבים מפרטים רבים. כדי להצליח להתמודד עם גירושין בצורה טובה, כל אחד זקוק למשהו קצת אחר. אך ישנם כמה דברים משותפים לכל האנשים שחווים גירושים.

 

הזדמנות להכניס לחייכם את החשיבה החיובית

בכל שלב בחיים חשוב לסגל חשיבה אופטימית, קל וחומר בימים בהם אתם מפרקים קשר. במקום לשקוע בדכאון סביב הימים הקשים של הגירושין, התחילו להתאמן בחשיבה חיובית. חשיבה חיובית תעזור לכם עם הימים הלא פשוטים ואף תוכל לתרום ליחסים עצמם, שאמנם הגיעו אל קיצם אבל חשוב לסיים אותם בצורה מכובדת ואפילו עם חמלה לצד השני, במידת האפשר. לעיתים זה עלול להיות קשה לראות את החיובי במצב החדש וגם כאן חשוב לעבור תהליך עם איש מקצוע שיוכל לעזור לכם על ידי כלים פשוטים ויעילים להכניס אלמנטים של חשיבה חיובית לחיים שלכם, ואלה יהיו קרקע פורייה לצמיחה. בנוסף, חשיבה חיובית הופכת אותנו לאנשים אופטימיים ואטרקטיביים שכיף לשהות במחיצתם. היא תגלגל לכם אנרגיה טובה אל תוך החיים ותאפשר לכם לפגוש אנשים חדשים.

 

גירושין – מחזירים את ההגה לידיים שלכם

כל אדם הוא הנווט הראשי של סיפור חייו, וחשוב מאד לזכור את זה. לצערנו, לפעמים בתוך מערכת נישואין לא טובה אנחנו שוכחים את העובדה הזו ונותנים למישהו אחר או לדברים אחרים לנהל את חיינו. גירושין היא הזדמנות פז להזכר שאתם הנווטים של החיים שלכם ורק אתם תחליטו איך לחיות אותם. כשההגה חוזר לידיים שלכם אתם יכולים להבין שהתפקיד שלכם בתוך החיים החד פעמיים שלכם הוא להשקיע קודם כל בעצמכם. דרך התפתחות אישית, העצמה והעלאת הבטחון העצמי שלכם, תוכלו להבין איזה חיים אתם באמת רוצים לחיות. כך באמת תוכלו להתחיל במסע הצמיחה שלכם.

 

גירושין כהזדמנות לשינוי אמיתי

גירושין הם תמיד שינוי מאד גדול ומשמעותי בחיים. רוב האנשים יתחילו פרק חדש, בבית חדש ועם נסיבות חיים אחרות לגמרי. פעמים רבות גירושין יובילו ליותר זמן פנוי. זמן שהושקע עד כה גם בקשר שלא עבד טוב וגם בתהליך הגירושין עצמו. זמן זה מתנה אמיתית לחקר עצמי, צמיחה עצמית ושינוי. אם יש לכם יותר זמן בחיים, קל יותר להכניס לתוכם שינוי אמיתי בכל תחום שתרצו. זו הזדמנות להשקיע זמן בדברים שעד כה אולי נדחקו הצידה. אפילו דברים מאד משמעותיים כגון קריירה, יכולים לקבל הזדמנות לשינוי וצמיחה מטורפת, שכן פתאום יהיה לכם יותר זמן להשקיע ולקדם את עצמכם.

אנשים רבים משתמשים בזמן החדש שנוצר להם בחיים כדי להתחיל לעשות ספורט בתדירות, לפתח את הקריירה שלהם, לעבוד על הבטחון העצמי שלהם, להשקיע בתהליכי התפתחות אישית, לאמץ תחביב שהם תמיד חלמו עליו ועוד. גם מבחינה מנטלית ונפשית מתפנים יותר כוחות ונוצרת אנרגיה חדשה.
חוץ מזה השינוי כבר כאן והוא בלתי נמנע, לכן חובה למנף אותו למקומות טובים כדי שתוכלו להתחיל לחיות את החיים שאתם באמת רוצים.

 

הזדמנות נהדרת להכיר את עצמכם מחדש

כשאתם עוזבים מערכת יחסים אתם גם זוכים בעצמכם מחדש. ללא רעשי רקע וחשיבה שתמיד לוקחת בחשבון עוד מישהו, תוכלו לזכות להכיר את עצמכם מחדש, בשלב שבו אתם נמצאים כרגע, עם כל מה שכבר עברתם בחיים. הכרות מעמיקה עם עצמנו עוזרת לנו להבין מה אנחנו באמת רוצים. לאחר שנבין את זה יהיה הרבה יותר קל להציב מטרות ולהתחיל באמת לצמוח.

לסיכום, אם אתם עוברים גירושין זה בסדר לכאוב, להיות עצובים ולעבור משבר. אך מתוכו מצאו את הכוחות החזקים שלכם כדי להתמודד ולהתחיל שינוי אמיתי שיוביל לצמיחה. העזרו בסביבה ובאנשי מקצוע שיעזרו לכם לנווט את החיים החדשים שלכם.

שרה אייזנבאךשרה אייזנבאך ★★★★★ לומדים אצל הטובים ביותר , בקורס ביזנס קלאב כל הזמן משדרגים לנו את האיכות , הפעם אוראל האלוף עם יהב התותח ביחד לימדו אותנו קורס טיקטוק שווה ביותר! היה כיףיפית בן שלוםיפית בן שלום ★★★★★ הכי טוב בעולםםםםםםםנופר טהרנינופר טהרני ★★★★★ וואו!!בן אדם זהב עם לב ענק שרק רוצה לעזור לכולם, שירבו אנשים כמוך!ספיר כהןספיר כהן ★★★★★ מומלץ בחום!רועי בנאדם מדהים,נשמה טובה,לב ענקמי שיהיה אצלו בסדנה ירוויח ובענקאני התאהבתיviktoria Kimviktoria Kim ★★★★★ מדהים מהמם .מי שלא מכיר פספס.מומלץ דחוף ובאהבה💫Nofar NakshariNofar Nakshari ★★★★★ מאמן מהלבתמיר פנרתמיר פנר ★★★★★ הבן אדם הזה יודע לקחת אנשים לאן שהם רוצים בצורה הכי טובה שרק אפשרOhad ShevachOhad Shevach ★★★★★ אני רוצה להגיד לך שזה אחד אנשים היותר מדהימים שפגשתי ,רועי הוא אכפתי ובא למקצוע עם המון אהבה אליו והבנה שלנו .אין לי מילים בכלל להגיד עד כמה אני אוהב אותו ומעריך ,ממליך בחום ואהבה ❤️גלי זלצרגלי זלצר ★★★★★ המקום הכי טוב ומספק ללמוד בו ולגדול בו,זכיתי בבית ספר הכי מדהים שיש על החיים!!אסיף משאשאסיף משאש ★★★★★ מקום מדהים רועי מאמן בחסד עברתי אצלו תהליך מדהים ממליצה לכולם!js_loader

כל מה שנותר זה למלא את הטופס ולהצטרף!

מאמרים נוספים