כך אימון אישי מסייע להתמודדות עם דיכאון

דיכאון הוא אחד ההתמודדויות המאתגרות ביותר שיש בחיים. אורח החיים המערבי והמודרני בישראל בפרט ובכלל בעולם המערבי מוביל אנשים רבים לאפיזודות של דיכאון. אם אתם מוציאים את עצמכם סובלים מדיכאון בכל שלב של החיים שלכם קודם כל חשוב שתדעו שאתם לא לבד! דכאון לצערנו הוא מצב מאד נפוץ. מחקרים מוכיחים כי יותר מ-42 אחוז מהאוכלוסייה בישראל העידו כי הם סובלים מדיכאון בשלב כזה או אחר בחייהם. 

דיכאון – אין בכך כל בושה

אנשים רבים לא מודים בפני עצמכם לא כל שכן בפני הסביבה במצבם הדיכאוני. חשוב שתדעו שאם אתם חשים דיכאון, או דיכאון לפרקים – אין בכך כל בושה. למעשה דיכאון אינו רק נפוץ, הוא גם מצב מאד טבעי ויכול לקרות לכל אחד. דיכאון אינו רק מנת חלקם של אנשים שלא מגשימים את עצמם.לעיתים אתם יכולים למצוא את עצמכם במצב מצוין: מפתחים קריירה מצליחה, משקיעים במשפחה מקסימה ואפילו בעצמכם ועדיין הדיכאון עלול להפתיע. אז קודם כל דעו שאין לכם במה להתבייש, אלא להפך. הכרה אמיתית במצב היא התחלה של ריפוי ויצירת שינוי אמיתי. 

אימון אישי ודיכאון

דכאון מוגדר פעמים רבות כמצב קליני והוא דורש טיפול אצל אנשי מקצוע, פסיכולוגים ולעיתים אפילו פסיכיאטרים. אך החיים בעולם המודרני העכשווי מוכיחים לנו שוב ושוב שדרכי הפעולה האלה הן לא תמיד יעילות, או לא יעילות מספיק. חשוב לדעת איך לשלב בטיפול שלכם גם דרכי פעולה פרגמטיות יותר שיכולות לתת לכם כלים לשינוי אמיתי, פרקטי ועמוק. אנשים רבים כיום בוחרים לטפל בדיכאון שלהם כצעד ראשון, או כפעולה משלימה לטיפול פסיכולוגי עם על ידי אימון.אימון טוב, נכון וממוקד שנעשה על ידי איש מקצוע מעולה ומנוסה יכול לסייע לכם רבות במצב הדיכאוני. הוא יתן לכם כלים יעילים, יתמוך בכם נפשית ויאפשר לכם לצאת מהמקום אליו נקלעתם, על ידי נקיטת פעולה. אימון שנעשה סביב דיכאון יכול לעזור מאד אם אתם מרגישים שקשה לכם לפעול. לעיתים אנשים בדיכאון מתקשים לעשות שינוי בחיים שלהם, או אפילו מתקשים לפעול בחיי היומיום.אימון אישי טוב נותן מענה מדהים לתהליכי שינוי ואלה יכולים לעזור לכם לצאת מהמצב הדיכאוני. פעולה ושינוי יגרמו לתמורות משמעותיות במצבכם הנפשי ויגמרו לכם להרגיש יותר בטוחים, יותר מסוגלים ויותר מחוברים לעצמכם ולפעולות שאתם מבצעים בעולם! 

כך מסייע האימון האישי בהפגת תחושת הדיכאון

מאמן אישי יתמקד בשיפור החיים שלכם בשלל התחומים ויעזור לכם להסתכל על החיים שלכם בצורה הוליסטית. על ידי ניתוח חכם ומקצועי של רוב תחומי החיים תוכלו להבין איפה אתם מרגישים בנוח, מה גורם לכם לתחושה טובה ולבטחון עצמי, ואילו תחומים צריך לשפר ולקחת קדימה. 

כלים משמעותיים באימון שמסייעים להתמודדות עם דיכאון

חשיבה חיובית

אנחנו שומעים בכל מקום ותחת כל עץ רענן את הביטוי חשיבה חיובית, אך מה זה בכלל חשיבה חיובית והאם היא ברת השגה? למאמנים טובים יש המון כלים פרקטיים שיכולים להפוך את החשיבה החיובית לחלק בלתי נפרד מהחיים שלכם, מהתודעה שלכם ומהיומיום שלכם. נכון, לא מדובר בתהליך קסם אלא בעבודה, אבל חשיבה חיובית יכולה לעזור לכם רבות בהתמודדות עם דיכאון.

היכולת לחלום

דכאון מתאפיין בחוסר יכולת לראות את הדברים הטובים בחיים לצד חוסר יכולת לראות עתיד אופטימי. להסתכל קדימה, לחלום ולפנטז הם כלים מאד חזקים שיכולים לסייע רבות בהתמודדות עם דיכאון.מאמן טוב יוביל אתכם לאט לאט להתבונן קדימה ויאמן יחד אתכם את שריר הדמיון שלכם. באמצעותו תוכלו לחלום ולראות קדימה, תוכלו לצאת מאיזור הנוחות שלכם ולהוביל את עצמכם למקום אליו אתם רוצים להגיע, ולא מעיזים אפילו לחלום.

הצבת מטרות

אחד המאפיין של אימון טוב הוא הובלה לפעולה. נכון שלפעמים במצב של דכאון קשה לנו להציב מטרות קטנות כגדולות וממש לעמוד בהם. כאן נכנס לתפקיד האימון האישי. מאמן טוב ידע להציב יחד אתכם מטרות ברות השגה ולפרק אותן באופן כזה שתוכלו להשיג אותן בקלות יחסית. הצבת המטרות תרגיע אתכם ותעשה לכם קצת סדר במחשבות הטורדניות המאפיינות מאד מצבי דכאון.

שינויים קטנים, שינויים גדולים

לפעמים אנשים נקלעים למצב דכאוני כי הם לא מרוצים מדברים מאד גדולים בחיים שלהם, אך הדיכאון לא עוזר להם לפעול ולחתור לשינוי. מאמן טוב ייקח אתכם לתהליך עומק שיתחיל משינויים קטנים, אלה ישפיעו על כל תחומי החיים שלכם. שינויים קטנים הם מצע נפלא לשינויים גדולים יותר. הם יעניקו לכם תחושת מסוגלות נפלאה ויעזרו לכם לפעול באופן עמוק יותר כשתרצו לבצע שינויים גדולים יותר.

שינוי דפוס המחשבה

אחד הכלים הכי חזקים חזקים באימון אישי הוא פסיכולוגיה קוגניטיבית. מאמן אישי מטפל בתסמיני הדיכאון תוך כדי התבוננות ברגשות השליליים ובמחשבות המעכבות שלכם. פסיכולוגיה קוגניטיבית היא פסיכולוגיה מעשית השואפת לטפל במחשבות הטורדניות, להוציא מהן את העוקץ ולהפוך אותן למחשבות חיוביות.אמן טוב יעבוד על זיהוי כל האמונות השליליות הבסיסיות המפעילות את הדיכאון ויפעל יחד אתכם להפוך אותן לאמונות חיוביות. אנשים שסובלים מדיכאון נוטים לסבול גם מבעיות בביטחון העצמי, בעיות של דימוי גוף נמוך ומחשבות לא מועילות כגון: ״אני לא יכול לעשות את זה״ או ״אני לא טובה בשום דבר״. אימון טוב מעקר את המחשבות האלה ומשנה את האופן שבו אתם תופסים את עצמכם על ידי חשיבה חיובית שיכולה לגרום לכם לפעול. פעולה טובה ומדויקת היא מפתח מאד חשוב בהפגת תחושת הדיכאון.

שיפור הבטחון העצמי

לפעמים דכאון מגיע עם ירידה משמעותית בבטחון עצמי מה שמעכב אתכם מלפעול ולהוביל שינוי בחיים שלכם. על ידי התבוננות מעמיקה על החוזקות שלכם, לצד מחקר של המקומות בהם אין לכם בטחון עצמי, ישאף המאמן לעלות את רמת הבטחון העצמי שלכם ולעזור לכם לפעול בשלל תחומים בחיים.לסיכום, אם אתם מרגישים שאתם סובלים מדיכאון ברמה כזו או אחרת, לפני הפסיכולוגים או הטיפול התרופתי אני מזמין אתכם לתהליך של אימון והתפתחות אישית שיאפשר לכם למצוא את החוזקות שלכם ויעזור לכם לצלוח את המשבר ולהשאיר את הדיכאון מאחוריכם.
שרה אייזנבאךשרה אייזנבאך ★★★★★ לומדים אצל הטובים ביותר , בקורס ביזנס קלאב כל הזמן משדרגים לנו את האיכות , הפעם אוראל האלוף עם יהב התותח ביחד לימדו אותנו קורס טיקטוק שווה ביותר! היה כיףיפית בן שלוםיפית בן שלום ★★★★★ הכי טוב בעולםםםםםםםנופר טהרנינופר טהרני ★★★★★ וואו!!בן אדם זהב עם לב ענק שרק רוצה לעזור לכולם, שירבו אנשים כמוך!ספיר כהןספיר כהן ★★★★★ מומלץ בחום!רועי בנאדם מדהים,נשמה טובה,לב ענקמי שיהיה אצלו בסדנה ירוויח ובענקאני התאהבתיviktoria Kimviktoria Kim ★★★★★ מדהים מהמם .מי שלא מכיר פספס.מומלץ דחוף ובאהבה💫Nofar NakshariNofar Nakshari ★★★★★ מאמן מהלבתמיר פנרתמיר פנר ★★★★★ הבן אדם הזה יודע לקחת אנשים לאן שהם רוצים בצורה הכי טובה שרק אפשרOhad ShevachOhad Shevach ★★★★★ אני רוצה להגיד לך שזה אחד אנשים היותר מדהימים שפגשתי ,רועי הוא אכפתי ובא למקצוע עם המון אהבה אליו והבנה שלנו .אין לי מילים בכלל להגיד עד כמה אני אוהב אותו ומעריך ,ממליך בחום ואהבה ❤️גלי זלצרגלי זלצר ★★★★★ המקום הכי טוב ומספק ללמוד בו ולגדול בו,זכיתי בבית ספר הכי מדהים שיש על החיים!!אסיף משאשאסיף משאש ★★★★★ מקום מדהים רועי מאמן בחסד עברתי אצלו תהליך מדהים ממליצה לכולם!js_loader

כל מה שנותר זה למלא את הטופס ולהצטרף!

מאמרים נוספים