אמנות השכנוע

המילה שכנוע מתקבלת אצלנו במוח בקונוטציה לא טובה, של הכרח ושל חובה, למשל מישהו שמשכנע אותנו לקנות מוצר כלשהו או משכנע אותנו לרכוש שירות כלשהו למרות שאנחנו מסרבים. המילה – שכנוע היא הכרחית בהחלט בנתיבים רבים של החיים, כי ככל שנשכנע את עצמנו ואת הסובבים שלנו להאמין בטוב, באנרגיה חיובית וכו', כך נוכל לגרום ליקום להראות לנו שאכן המצב טוב גם אם זה נראה שסוף העולם הגיע, על זה יעיד רועי עמוס אשר מעביר הרצאות וסדנאות בנושא זה.

חבק ואמץ אליך גם את הטוב וגם את הפחות טוב

כל אירוע שקורה בחיים של כל אחד ואחת מאתנו, יש לו משמעות, בין אם מדובר על אירוע חיובי כמו למשל ירושה של סכום כסף גדול, יש הרבה מאוד אנשים שלא יודעים כיצד להתמודד עם סכומים גדולים של כסף ולכן תוך זמן קצר מאוד יאבדו אותו ובתוספת. אם מדובר באירוע שלילי כמו לאבד עבודה, כמו מחלה של מישהו קרוב, התמודדות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. מכל מקרה כזה או אחר, חייבים לדעת שיהיו לכך השלכות עתידיות ולכן חשוב להסיק מסקנות בטרם ההתמודדות שתגיע בעתיד הרחוק או הקרוב כדי שנדע לא להישבר למרות הקושי הגדול.

איך עוברים תקופה קשה כל כך אם כל הזמן חוטפים מכל כיוון?

שאלה מצוינת! אמנם התשובה אולי תיראה מעט מתנשאת ומנותקת מהמציאות אבל היא די פשוטה והיא – לא לפחד להתמודד, לא לפחד להרגיש, לבכות, לשתף ולחשוף. אם אני נמצא/ת בתקופה קשה ואני לא משתפת אף אחד במה שעובר עלי, ההתמודדות עם הקושי היא כמעט בלתי אפשרית ובכל פעם אני משכנע/ת את עצמי שאני לא יכול/ה להתמודד ואז התדרדרות לתהום היא מהירה מאוד. אבל, אנחנו, בני האדם ניחנו ביכולות מדהימות ומופלאות שרוב בני האדם אינם יודעים שבכל אחד ואחת מהם קיימות היכולות הללו והם קודם כל ובראש ובראשונה – השכנוע העצמי שאני יכול/ה להתמודד עם הקשיים.

הדשא של השכן אולי רק נראה ירוק יותר, אבל אם תתקרב תראה את כל הקרחות

אחד הקשיים שמלווים אנשים ברגעי משבר הוא להסתכל על אנשים אחרים, איך הם נראים מאושרים, כל הזמן מחייכים, בטח, אין להם צרות והכל פשוט עובד להם כמו שצריך. אז הרשו לי לנפץ את האשליה, לכולם יש בעיות וכמעט בכל בית יש התמודדות עם מצב אחד לפחות שמקשה עליהם לקיים חיים רגילים ונורמטיביים אך יחד עם כל הקושי הם בחורים לחייך, לשמוח ולנצל כל נשימה שהם נושמים. ובגלל שלא כולם יודעים כיצד לווסת את רגשותיהם מרכז רועי עמוס התפתחות אישית יכולים בהחלט לתת את הכלים להתמודדות וליצירת חיים הרמוניים לצד קשיי היום יום.

אין לנו מטה קסמים שיעלים קשיים אבל יש לנו ארגז מלא כלים שבעזרתו נוכל לתקן ולשפץ

צריך לשים על השולחן את הדברים, מדובר בשינוי גישה, בלראות את הטוב של החיים מתקיים לצד הצדדים הרעים של החיים, להבין ולשכנע את עצמנו שאי אפשר לקיים חיים מושלמים ואוטופיים כמו בסרטים אלא עלינו לעבוד קשה בכל יום ולכן במרכז של רועי עמוס התפתחות אישית ניתן לקבל את הכלים הנכונים על מנת להמשיך ולקיים חיים טובים ונעימים על אף הקשיים שהחיים מזמנים לנו.

לסיכום

המשפט הידוע – " אין טוב בלי רע" הוא בהחלט נכון מאוד. החיים של כולם מורכבים, גם של האנשים העשירים ביותר שלעיתים קל לקנא בהם, גם להם יש את הצרות משלהם ולכן חשוב לזכור שבסוף כל אחד רוצה לכבס את הכביסה המלוכלכת שלו ולא של אחרים.

שרה אייזנבאךשרה אייזנבאך ★★★★★ לומדים אצל הטובים ביותר , בקורס ביזנס קלאב כל הזמן משדרגים לנו את האיכות , הפעם אוראל האלוף עם יהב התותח ביחד לימדו אותנו קורס טיקטוק שווה ביותר! היה כיףיפית בן שלוםיפית בן שלום ★★★★★ הכי טוב בעולםםםםםםםנופר טהרנינופר טהרני ★★★★★ וואו!!בן אדם זהב עם לב ענק שרק רוצה לעזור לכולם, שירבו אנשים כמוך!ספיר כהןספיר כהן ★★★★★ מומלץ בחום!רועי בנאדם מדהים,נשמה טובה,לב ענקמי שיהיה אצלו בסדנה ירוויח ובענקאני התאהבתיviktoria Kimviktoria Kim ★★★★★ מדהים מהמם .מי שלא מכיר פספס.מומלץ דחוף ובאהבה💫Nofar NakshariNofar Nakshari ★★★★★ מאמן מהלבתמיר פנרתמיר פנר ★★★★★ הבן אדם הזה יודע לקחת אנשים לאן שהם רוצים בצורה הכי טובה שרק אפשרOhad ShevachOhad Shevach ★★★★★ אני רוצה להגיד לך שזה אחד אנשים היותר מדהימים שפגשתי ,רועי הוא אכפתי ובא למקצוע עם המון אהבה אליו והבנה שלנו .אין לי מילים בכלל להגיד עד כמה אני אוהב אותו ומעריך ,ממליך בחום ואהבה ❤️גלי זלצרגלי זלצר ★★★★★ המקום הכי טוב ומספק ללמוד בו ולגדול בו,זכיתי בבית ספר הכי מדהים שיש על החיים!!אסיף משאשאסיף משאש ★★★★★ מקום מדהים רועי מאמן בחסד עברתי אצלו תהליך מדהים ממליצה לכולם!js_loader

כל מה שנותר זה למלא את הטופס ולהצטרף!

מאמרים נוספים