העצמה אישית

בימים אלו, בהם המציאות לא פשוטה ורובנו פשוט מחכים שהתקופה הקשה תעבור, ונחזור למציאות טובה יותר, חשוב לא להזניח את הבריאות הרגשית והנפשית שלנו – להפך, מומלץ לטפח אותה ולהשקיע זמן ומאמץ בלגרום לעצמנו להרגיש טוב יותר ולפתח את עצמנו ואת היכולות האישיות שלנו, בתקווה לעתיד בהיר יותר בו כל האפשרויות יהיו פתוחות בפנינו והשמיים יהיו הגבול. במאמר זה נספר לכם על מהי העצמה אישית, כיצד עובדים על העצמה אישית ובמי ניתן להיעזר.  

מהי העצמה אישית

קודם כל, מהי בעצם העצמה אישית? ובכן, מדובר בתחום רחב מאוד, העוסק בהענקת כלים לפיתוח עצמאות, התמודדות עם מצבים קשים, התמודדות עם מכשולים ופיתוח יכולות שונות שיאפשרו לו לקחת אחריות על חייו ולקדם את עצמו באופן שאינו תלוי ומסתמך על אחרים, ומתרחש למרות ובצל מכשולים חיצוניים. העצמה אישית מטרתה לאפשר לנו לקדם את עצמנו למרות קשיים בריאותיים, אישיים, משפחתים וחברתיים. ישנן שיטות רבות ודרכי אימון אישי והדרכה הנוגעים בתחום העצמה אישית, כל אחד יתאים לאדם אחר בהתחשב ברקע שלו ובמטרותיו. סיוע ממטפל או מלווה מקצועי חיצוני יכול לסייע לנו להתמודד ולהתגבר על קשיים חיצוניים אלו ולהביא אותנו להצלחה בתחומים אישיים ובחופש להחליט מה טוב לנו בחיים שלנו.

כיצד ניתן לעבוד על העצמה אישית

ישנם מטפלים רבים המומחים בתחום העצמה אישית, כמו רועי עמוס התפתחות אישית, הדוגלים במגוון שיטות טיפול וייעוץ בתחום העצמה אישית. ניתן לעבור סדנאות, קורסים וסשנים בנושא העצמה אישית, בקבוצות בעלי מאפיינים משותפים שמורכבות מאנשים המחפשים להעצים את עצמם בתחומים מסוימים בחיים אך נתקלים בקשיים שלא מאפשרים זאת או מקשים על התהליך. חשוב לציין כי העצמה אישית היא משהו שניתן לעבוד עליו גם בגיל צעיר, גם באמצע החיים או בגילאים מבוגרים יותר.

למי תתאים עבודה על העצמה אישית

 קבוצות היכולות להתאים לייעוץ בנוגע להעצמה אישית:

  • מתמודדים עם טראומות וקשיים פסיכולוגיים הנובעים מרקע מורכב
  • מתמודדים עם מחלות ומצבים בריאותיים שמציפים תסכול ותחושת חוסר אונים עמוקה
  • קבוצות הסובלות מדיכוי וחוסר שוויון בחברה, שלא מקבלות שיוון הזדמנויות ובכך לא מצליחות להתקדם ולהשיג מטרות בחיים
  • אנשים המחפשים להעלות את התפקוד שלהם בכל היבט בחייהם, בין אם זוגי, חברתי, מקצועי ומשפחתי

עם מי ניתן לעבוד על העצמה אישית

חשוב להבין כי העצמה אישית היא עניין שמצריך גורם חיצוני, נייטרלי, שיוכל לתת לכם פרספקטיבה על הסיטואציה ולהציע ייעוץ שיעזור לכם להתמודד עם הקשיים השונים. בין אם בחרתם לגשת לסדנת העצמה אישית בקבוצה, או לקבוע פגישות יחידניות עם מטפל בהתפתחות אישית, חשוב לבצע מחקר ולוודא כי מדובר במישהו עם ניסיון בתחום וסיפורי הצלחה רבים.

העצמה אישית

לסיכום

בימים אלו, חשוב לא להזניח את הבריאות הרגשית שלנו ולחתור לממש העצמה אישית בתחומים החשובים בחיינו. עם סיוע של בעל מקצוע בתחום בעל שנות ניסיון רבות כמו רועי עמוס התפתחות אישית, לקבל את הכלים הנכונים להצלחה וליווי צמוד שיבטיח לכם תוצאות אמיתיות בכל תחום בו תבחרו.
עוד בנושא מויקי – לינק

שרה אייזנבאךשרה אייזנבאך ★★★★★ לומדים אצל הטובים ביותר , בקורס ביזנס קלאב כל הזמן משדרגים לנו את האיכות , הפעם אוראל האלוף עם יהב התותח ביחד לימדו אותנו קורס טיקטוק שווה ביותר! היה כיףיפית בן שלוםיפית בן שלום ★★★★★ הכי טוב בעולםםםםםםםנופר טהרנינופר טהרני ★★★★★ וואו!!בן אדם זהב עם לב ענק שרק רוצה לעזור לכולם, שירבו אנשים כמוך!ספיר כהןספיר כהן ★★★★★ מומלץ בחום!רועי בנאדם מדהים,נשמה טובה,לב ענקמי שיהיה אצלו בסדנה ירוויח ובענקאני התאהבתיviktoria Kimviktoria Kim ★★★★★ מדהים מהמם .מי שלא מכיר פספס.מומלץ דחוף ובאהבה💫Nofar NakshariNofar Nakshari ★★★★★ מאמן מהלבתמיר פנרתמיר פנר ★★★★★ הבן אדם הזה יודע לקחת אנשים לאן שהם רוצים בצורה הכי טובה שרק אפשרOhad ShevachOhad Shevach ★★★★★ אני רוצה להגיד לך שזה אחד אנשים היותר מדהימים שפגשתי ,רועי הוא אכפתי ובא למקצוע עם המון אהבה אליו והבנה שלנו .אין לי מילים בכלל להגיד עד כמה אני אוהב אותו ומעריך ,ממליך בחום ואהבה ❤️גלי זלצרגלי זלצר ★★★★★ המקום הכי טוב ומספק ללמוד בו ולגדול בו,זכיתי בבית ספר הכי מדהים שיש על החיים!!אסיף משאשאסיף משאש ★★★★★ מקום מדהים רועי מאמן בחסד עברתי אצלו תהליך מדהים ממליצה לכולם!js_loader

כל מה שנותר זה למלא את הטופס ולהצטרף!

מאמרים נוספים