3 טיפים לצמיחה מתוך משבר

משברים יכולים לקרות לכל אחד, למעשה הם חלק בלתי נמנע מהחיים. החיים בנויים מרגעי שיא, קונפליקטים מרכזיים, הרבה שמחה ואושר וכן, גם משברים, ולעיתים אנחנו נמצא את עצמנו בעיצומו של משבר בלתי מתוכנן שעלול להפתיע אותנו.
גם אם אתם אנשים חזקים ואופטימיים רוב הזמן, אתם עדיין יכולים לחוות משברים לא פשוטים. משברים משמעותיים יכולים לקרות בכל גיל. גם כשאנחנו צעירים מאד וגם ככל שאנחנו מתפתחים בחיים. משבר יכול להיות אישי או זוגי. הוא יכול להיות בתחום העסקי, הכלכלי או הפיננסי, בתחומי הנפש, סביב גידול הילדים או לקרות בעקבות אובדן של איש קרוב. ואלה הן רק חלק מהדוגמאות שמובילות אותנו למשבר. אז נכון, אולי משברים הם בלתי נמנעים כי החיים מורכבים מאד, אבל אם נדע להתייחס אליהם נכון נוכל לכוון אותם לצמיחה.

להתייחס למשבר כאל מנוע צמיחה זו התייחסות בריאה, איתנה ומרגשת אפילו. אם תשכילו להפוך את המשברים שלכם למקפצות אתם תתחזקו מאד מבחינה נפשית, תוכלו לעמוד בקלות באתגרי החיים ותמשיכו לצמוח ולגדול. אנשים שיודעים איך להפוך משברים, קשים כקלים, לאירועים מהם הם צומחים הם אנשים חזקים המפתחים יכולות נוספות בשלל תחומים.
כשאנחנו צומחים מתוך משבר אנחנו חווים תחושה נפלאה של העצמה אישית.
התפתחות והעצמה אישית הם מפתחות מדהימים לחיים בריאים, מיטיבים ומאושרים. התפתחות והעצמה אישית משרטטות את הדרך שלכם להצלחה ואת המסע שלכם שדרכו תהפכו להיות האנשים שאתם באמת רוצים להיות.

להתחזק ממשבר – האם זה אפשרי בכלל?

החדשות הטובות הן שכן! בהחלט! אנשים רבים כיום מודעים ליכולת שלהם להרים את עצמם ממצבים קשים ככל שיהיו. בעידן ההגשמה העצמית והאינדיבידואלית עבודה על העצמה אישית שבאמת תניע מהפך בחיים שלכם, אפשרית מתמיד. כיום תוכלו למצוא מגוון של אנשי מקצוע מעולים שיוכלו לעזור לכם לצמוח מתוך משבר.
הצמיחה והגדילה שלכם תלויה בכם, אך חשוב גם לדעת איך ומתי להיעזר באנשי מקצוע מנוסים וחכמים שיוכלו יחד איתכם לקחת את המשבר שאתם עוברים ולהפוך את הקערה על פיה!
בעידן ההגשמה העצמית אנשים שואפים לחיות חיים מלאים ומאושרים, הם מאמינים שיכולה להיות להם זוגיות טובה, קריירה נהדרת, יציבות כלכלית ועוד דברים נוספים שהם שואפים אליהם. והם צודקים! בעזרת עבודה חכמה וממוקדת, שינוי פרספקטיבות בחיים וכלים נוספים אפשר לצאת ממשברים מחוזקים ולצמוח מהם!

 

למה משבר הוא הזדמנות טובה לצמיחה

אנשי מקצוע כגון מטפלים או מאמנים מצוינים מאמינים שמשבר הוא הזדמנות לצמיחה. הם מבססים את הרעיון הזה על כמה עקרונות חשובים. בזמן משבר אנחנו חשופים מאד רגשית, ואנחנו יכולים לראות בצורה בהירה וחזקה מה אנחנו באמת רוצים. קחו לדוגמא משבר בחיים הנישואין. אנשים שחווים משבר בזוגיות זוכים לעשות איזה חישוב מסלול מחדש לאיזה זוגיות הם באמת רוצים ומתוך כך להבין איך לנווט את החיים שלהם כך שהזוגיות שלהם תהיה טובה, בריאה וחזקה.
בנוסף אחרי שאנחנו מתגברים על משבר אנחנו מרגישים חזקים יותר. עברנו משהו קשה וכעת אנחנו מאמינים ביכולות שלנו הרבה יותר, ומבינים כמה אנחנו באמת חזקים. אם ניקח את הפרספקטיבה הזו ונחזק אותה נוכל לחזק את עצמנו, את הבטחון העצמי שלי ובעקבות כך את יכולות הפעולה שלנו בעולם.

אז הבנו כמה חשוב למנף את המשבר לצמיחה – אבל איך אפשר לעשות זאת בפועל? אספנו עבורכם שלושה טיפים מנצחים מאנשי מקצוע מובילים בתחום, שיעזרו לכם להבין איך לקחת את המשבר לכיוון העצמה אישית ואיך לצמוח ממנו.

 

שלושה טיפים לצמיחה מתוך משבר

טיפ ראשון – העזרו באיש מקצוע

אחד הדברים הכי חשובים בחיים זה לדעת מתי לבקש עזרה. בעידן המדהים שבו אנו חיים קיימים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, רגישים וכריזמטיים שיכולים לעזור לכם לצאת מהמשבר, לעלות על הגל ואז לכוון אתכם לתהליך של צמיחה אישית אמיתית.
עבודה תהליכית עם איש מקצוע כגון מאמן אישי היא עבודה נפלאה, ממוקדת, חזקה ויעילה מאד. אם לא יצא לכם להתנסות עדיין, אז אולי הגיע הזמן. מאמן איש מצוין וחכם ידע לזהות יחד איתכם, על ידי שאלות נכונות והכוונה חכמה, מה המקורות האמיתיים של המשבר. בנוסף המאמן האישי יבין יחד איתכם למה המשבר גורם לכם, ויוכל לזהות את החסמים המרכזיים בחיים שלכם שהובילו או תרמו למשבר. אחרי זיהוי החסמים תתחילו בעבודה חכמה ופרקטית למסמוס החסמים. לאחר מכן תציבו יחד עם המאמן מטרות ברות השגה שיעזרו לכם לצאת מהמשבר ואז מטרות ברות השגה שיאפשרו לכם לצמוח! זהו כמובן רק הסבר קצר לתהליך חכם ויעיל מאד, שיכול להיות לא ארוך אבל מאד אפקטיבי ויגרום לכם למהפך אמיתי בחיים. עבודה עם מאמן טוב תחזק את הבטחון העצמי שלכם בצורה מדהימה וזו תהיה קרקע מעולה לצאת מהמשבר ולצמוח ממנו.

טיפ שני – שנו את הפרספקטיבה

לפעמים קורים לנו דברים בחיים שאנחנו מרגישים שאין לנו שום שליטה עליהם והם אלה שהובילו אותנו למשבר. חשוב לדעת שגם אם אנחנו מרגישים שאין לנו שליטה, הדבר אינו נכון במאה אחוז. יש לנו שליטה בנוגע לאיך אנחנו לוקחים את המשבר, מה אנחנו עושים איתו ואיך אנחנו ממנפים אותו למקום טוב. לכל אחד מאיתנו יש את הדיפולט – האופן האוטומטי שבו הוא מגיב לרגעים הקשים בחיים. הדיפלוט הזה קשור להרגלים שאספנו בילדות ובתור מבוגרים, לאופי שלנו ולדברים נוספים שקרו לנו בחיים. חשוב לדעת שאפשר לשנות בצורה עמוקה ויסודית את התגובה האוטומטית שלנו. שאלו את עצמכם שאלות כגון: מה באמת קרה? מה התרחיש הכי גרוע של הדברים? האם אפשר לשנות את נקודות המבט שלכם על האירוע? לאן אני רוצה לקחת את המשבר הזה? מה המטרות שאני יכול להציב כדי לחזק את עצמי ולצאת מהמצב?
שינוי פרספקטיבה יכול לתרום לכם בצורה מאד משמעותית. עליכם לקבל את מה שקרה, את הנתונים הפשוטים של המצב, אלה שבלתי ניתנים לשינוי ולהבין איפה ואיך אתם כן יכולים להשפיע על המצב ושם לפעול בכל הכוח, באופטימיות ובאמונה עצמית.

טיפ שלישי – חזקו את הגוף

לפעמים דווקא שאנחנו במצוקה, חרדה או משבר גדול מה שהכי יכול לעזור לנו זו פעילות גופנית. לצאת לריצה טובה, הליכה מהירה על חוף הים, שחייה מחזקת, שיעור יוגה או פילאטיס או משחק כדורסל או כדורגל יכולים לעזור לנו מאד. זו דרך מדהימה להחליף את האנרגיה, לעסוק במשהו שאינו המשבר ולחזק את הגוף ויחד איתו גם את הנפש. אחרי פעילות גופנית טובה אנחנו מרגישים טוב יותר, הבטחון העצמי עולה ואיתו גם השקט הפנימי. אז הקפידו גם בעיתות משבר לעסוק בפעילות גופנית מצוינת, שאתם באמת אוהבים ותגרום לכם להרגיש חזקים גם מבפנים וגם מבחוץ.

לסיכום, משברים הם חלק בלתי נמנע מהחיים שלנו. החיים החד פעמיים שלנו הם מתנה מדהימה והם יכולים להיות מלאי אתגרים אבל גם נהדרים, ככה זה, החיים מורכבים. הקפידו לראות את החיובי, לחזק את עצמכם ואת הבטחון שלכם ולהיעזר באיש המקצוע הנכון, בזמן הנכון. אז קחו נשימה עמוקה וקחו את המשב הנוכחי שלכם ומנפו אותו לצמיחה, העצמה והצלחה!

שרה אייזנבאךשרה אייזנבאך ★★★★★ לומדים אצל הטובים ביותר , בקורס ביזנס קלאב כל הזמן משדרגים לנו את האיכות , הפעם אוראל האלוף עם יהב התותח ביחד לימדו אותנו קורס טיקטוק שווה ביותר! היה כיףיפית בן שלוםיפית בן שלום ★★★★★ הכי טוב בעולםםםםםםםנופר טהרנינופר טהרני ★★★★★ וואו!!בן אדם זהב עם לב ענק שרק רוצה לעזור לכולם, שירבו אנשים כמוך!ספיר כהןספיר כהן ★★★★★ מומלץ בחום!רועי בנאדם מדהים,נשמה טובה,לב ענקמי שיהיה אצלו בסדנה ירוויח ובענקאני התאהבתיviktoria Kimviktoria Kim ★★★★★ מדהים מהמם .מי שלא מכיר פספס.מומלץ דחוף ובאהבה💫Nofar NakshariNofar Nakshari ★★★★★ מאמן מהלבתמיר פנרתמיר פנר ★★★★★ הבן אדם הזה יודע לקחת אנשים לאן שהם רוצים בצורה הכי טובה שרק אפשרOhad ShevachOhad Shevach ★★★★★ אני רוצה להגיד לך שזה אחד אנשים היותר מדהימים שפגשתי ,רועי הוא אכפתי ובא למקצוע עם המון אהבה אליו והבנה שלנו .אין לי מילים בכלל להגיד עד כמה אני אוהב אותו ומעריך ,ממליך בחום ואהבה ❤️גלי זלצרגלי זלצר ★★★★★ המקום הכי טוב ומספק ללמוד בו ולגדול בו,זכיתי בבית ספר הכי מדהים שיש על החיים!!אסיף משאשאסיף משאש ★★★★★ מקום מדהים רועי מאמן בחסד עברתי אצלו תהליך מדהים ממליצה לכולם!js_loader

כל מה שנותר זה למלא את הטופס ולהצטרף!

מאמרים נוספים