5 טיפים לפתרון משבר בזוגיות ואיך לצמוח ממנו

זוגיות היא אחד הנושאים החשובים והמשמעותיים ביותר בחיים שלנו. לא משנה באיזה שלב של הזוגיות אנחנו נמצאים חשוב מאד שהזוגיות שלנו תהיה בריאה, חיובית ומטיבה.

כשהזוגיות סובלת ממשבר אנחנו בעצמנו סובלים ותחומים רבים אחרים נפגעים מכך בצורה ניכרת. האחריות על למצוא את הדרך לחיות את החיים הטובים ביותר האפשריים עבור עצמנו, היא בידיים שלנו. כיום בעידן העצמה האישית אנשים רבים מודעים לחשיבות ההגשמה עצמית, ההצלחה ומיצוי הפוטנציאל למעשה העידן העכשווי הביא אנשים רבים לעסוק בהגשמה העצמית שלהם ובחתירה לחיים טובים, מלאי העצמה אישית. אנשים אלה צועדים כל הזמן קדימה הם פועלים להתפתחות אישית ומקצועית כל הזמן.

אם אתם נמנים על סוג האנשים הזה או שואפים להיות כאלה – נהדר! אך חשוב מאד לא לשכוח את הזוגיות. זוגיות טובה היא זוגיות מושקעת, מלאה בחשיבה ואהבה. זוגיות טובה יכולה לגרום לנו לעוף קדימה. היא כמו רוח במפרשי החיים, היא בסיס מטורף לצמוח בו בשלל תחומי החיים האחרים.

לצד כל הדברים האלה משברים בזוגיות הם דבר מאד נפוץ. לכל הזוגות יש לפחות משבר זוגי אחד גדול בחיי הנישואין שלהם, ולעיתים אף כמה משברים. חשוב מאד שנפעל לפתרון המשברים האלה וניקח את עצמנו ואת היחסים קדימה.

 

למה חשוב לפתור משברים בזוגיות?

לפתרון משברים בזוגיות יש חשיבות רבה להמשך תקין של החיים ולצמיחה אישית והזוגית שלכם. הנה כמה סיבות מדוע חשוב מאד לפעול לפתרון משברים.

משבר בזוגיות לוקח הרבה אנרגיה

כשאתם חווים משבר בזוגיות אתם מבזבזים עליו הרבה אנרגיה. והיא לא אנרגיה חיובית. כאשר יש משבר ממושך הוא לוקח מכם המון אנרגיה ומשאבים. לדוגמא, אם אתם רבים הרבה, זה עלול להיות מאד מעייף ולקחת מכם משאבים שאתם זקוקים להם במקומות אחרים בחיים. כך הקריירה או העסק שלכם עלולים להפגע בקלות. כאשר מתגברים על המשבר והזוגיות מתנהלת בצורה נעימה היא מהווה קעקע פוריה לצמיחה בתחום העסקי או הכלכלי.

יציבות היא מפתח להצלחה

אם אתם חווים משבר בזוגיות אתם חווים טלטלה רצינית שבאה לידי ביטוי בדברים כגון בטחון עצמי, חוסר ביציבות, התגברות פחדים ועוד. אם נדע לצאת ממשברים ואף להתחזק מהם כזוג וכיחידים יהיה לנו הרבה יותר קל לפעול בחיים.

זוגיות טובה תורמת להערכה העצמית שלנו

הערכה עצמית היא אחד הדברים הכי חשובים בחיים. כשהערכה העצמית שלנו גבוהה נוכל בקלות לסגל לעצמנו חשיבה חיובית שתוביל אותנו להצלחה בשלל תחומים. כשהזוגיות שלנו טובה יש לצדנו מישהו שמעריך אותנו ודבר זה תורם רבות להערכה עצמית שלנו.

זוגיות טובה היא זוגיות מהנה

חשוב גם להנות מהחיים. כשאנחנו נהנים הדברים נראים קלים יותר, אנחנו מתמלאים באנרגיה חיובית וקל לנו להפטר מחסמי עבר.

חווית הנאה מעצימות גורמות לנו לאושר, מקלילות את החיים, משפרות את תחום החשיבה החיובית ומכניסות אנרגיה חיובית לחיים. כך קל לנו יותר לפעול כדי להפוך לאנשים שאנחנו רוצים להיות.

אז איך פותרים משבר בזוגיות אף צומחים ממנו? חמישה טיפים מנצחים!

בגלל שזוגיות היא דבר כל כך משמעותי בחיים, לא מספיק רק פתור את המשבר אלא חשוב גם לצמוח ממנו. הרבה אנשים לא תופסים את זה כך, אבל למעשה משבר הוא למעשה הזדמנות לצמיחה!

 

איך פותרים משברים בזוגיות וממשיכים לצמוח? חמישה טיפים מנצחים!

טיפ ראשון: תפנו לעזרה חיצונית כגון קאוצ׳ר או מאמן אישי

כיום תוכלו לפתור משברים על ידי תוכנית קאוצ׳ינג שתעסוק במטרה הזו בדיוק. מאמנים אישיים מעולים יודעים איך להוביל אתכם כיחידים אבל גם כזוג. הם יעזרו לכם להבין לעומק מה מקור המשבר, אילו חסמים יש לכם שמונעים מכם לפתור אותו וכיצד לפתור את המשבר שנוצר בצורה פרקטית. על ידי כלים מקצועיים וטכניקה מצוינת יוביל אתכם המאמן לא רק לפתור את המשבר אלא להתחזק ממנו כזוג. זוג חזק מאפשר לשני בני הזוג לגדול יחד ולמצות את הפוטנציאל שלהם גם כיחידים.

משבר הוא רגע מאד חשוב כי חושף את הבעיות האמיתיות ומאפשר להתמודד איתן באמת. לא עוד פלסטרים, אלא חתירה אחר האמת והתמודדות עם הקונפליקטים הרלוונטיים. מומלץ לקבל ליווי של איש מקצוע כגון מאמן או מאמן לזוגיות שיוכל לחזק אתכם, כי הוא יאפשר לכם לא רק לצלוח את המשבר אלא לגדול ולהתעצם ממנו. אם תעברו את המשבר יחד, אתם תצאו מהצד השני כשאתם עם חווית הצלחה ותדעו שאתם יודעים להתמודד יחד. זהו תהליך גדילה מדהים המאפשר צמיחה זוגית ומחזק אתכם.

טיפ שני: תקשורת מקרבת

זוגיות טובה היא זוגיות שהתקשורת היא אחת מאבני היסוד של הזוג. משבר מאופיין פעמים רבות במריבות, מריבות דורשות מאיתנו להלחם על הצרכים שלנו. לעומת זאת, פתרון משברים דורש מאיתנו לראות גם את הצרכים של האחר. אם תצליחו ללמוד איך לתקשר נכון, יתן לכם המשבר כלים מעולים שיועילו לכם גם בתקשורת היומיומית בהמשך.

מומלץ לחקור את הנושא של תקשורת מקרבת בו אנחנו עובדים על שיח רגשי במקום שיח מאשים. נסו להתחיל משפטים ב״אני מרגיש ש…״ במקום דברים כגון: ״אתה כל הזמן…״

טיפ שלישי: חזקו את האינדיבידואל

נכון, חשוב מאד לחזק את הזוגיות יחד עם בת או בן הזוג ,אבל גם חשוב להכיר בכך שהרבה משברים בזוגיות מתחילים ממשבר של אחד מבני הזוג. לעיתים יכול לקרות שאחד מבני הזוג עובר משהו קשה כגון פיטורים ממקום העבודה, משבר אמצע החיים, התמודדות עם בעיות בבטחון העצמי או בהערכה העצמית ועוד.

עליכם לחזק ולהעצים את עצמכם, וזה באופן טבעי יחזק ויעצים את הזוגיות. כשאנחנו נמצאים במקום טוב ומועצם אנחנו מכניסים אל תוך הזוגיות אנרגיה חיובית ולא מייצרים משברים.

התייחסו אל המשבר הזוגי כאל קריאת השכמה לבנות את הערכה העצמית, הבטחון העצמי שלכם ולשפר את החיים שלכם בכלל.

טיפ רביעי: אחרי המשבר הקדישו זמן לצמיחה משותפת

עברתם יחד את המשבר וכעת אתם נמצאים במקום יותר טוב? זה הזמן להשקיע עוד בקשר. אל תחשבו שהמשב עבר וכעת אפשר פשוט להמשיך הלאה, תנו למשבר הזה ללמד אתכם משהו ולהעמיק את הקשר בניכם. לימדו ביחד משהו חדש, או שתחליטו להקדיש זמן שבועי לעבודה משותפת סביב הבית או המשפחה.

טיפ חמישי: אחרי המשבר התחילו ליהנות יחד

כאמור, לא מספיק רק לעבור את המשבר זוגיות טובה ממשיכה לגדול כשאנחנו משקיעים בה.  חשוב לא לעשות את זה ברצינות מדי אלא להכניס ליחסים אלמנטים של הומור וקלילות. תוכלו להחליט לשחק משהו. כשאנחנו משחקים יחד לא משנה אם זה באולינג, ביליארד או אפילו שש בש בבית יש לנו הזדמנות להוציא אגרסיות ולהתאמן על ״מריבות״ מבלי באמת לריב. ולא פחות חשוב – זה כיף! השקיעו בבילויים משותפים, נסו לעשות דברים חדשים יחד שעוד לא עשיתם מעולם. בחרו בחוויות קלילות שיכולות לייצר מצבי משעשעים, כיפיים ונעימים.

לסיכום, משברים בחיי הזוגיות הם חלק בלתי נמנע מכל זוגיות, טובה וחזקה ככל שהיא תהיה. אם תשכילו לקחת את המושכות על החיים שלכם ובכך גם על הזוגיות שלכם, תוכלו לפתור את המשבר בקלות יחסית. משם תוכלו להמשיך לצמוח גם כזוג וגם כיחידים. זכרו הפתרון והצמיחה הם אפשריים, בחרו לעבוד על זה כי מגיע לכם לחיות חיים טובים מלאי העצמה והגשמה עצמית וזוגית!

שרה אייזנבאךשרה אייזנבאך ★★★★★ לומדים אצל הטובים ביותר , בקורס ביזנס קלאב כל הזמן משדרגים לנו את האיכות , הפעם אוראל האלוף עם יהב התותח ביחד לימדו אותנו קורס טיקטוק שווה ביותר! היה כיףיפית בן שלוםיפית בן שלום ★★★★★ הכי טוב בעולםםםםםםםנופר טהרנינופר טהרני ★★★★★ וואו!!בן אדם זהב עם לב ענק שרק רוצה לעזור לכולם, שירבו אנשים כמוך!ספיר כהןספיר כהן ★★★★★ מומלץ בחום!רועי בנאדם מדהים,נשמה טובה,לב ענקמי שיהיה אצלו בסדנה ירוויח ובענקאני התאהבתיviktoria Kimviktoria Kim ★★★★★ מדהים מהמם .מי שלא מכיר פספס.מומלץ דחוף ובאהבה💫Nofar NakshariNofar Nakshari ★★★★★ מאמן מהלבתמיר פנרתמיר פנר ★★★★★ הבן אדם הזה יודע לקחת אנשים לאן שהם רוצים בצורה הכי טובה שרק אפשרOhad ShevachOhad Shevach ★★★★★ אני רוצה להגיד לך שזה אחד אנשים היותר מדהימים שפגשתי ,רועי הוא אכפתי ובא למקצוע עם המון אהבה אליו והבנה שלנו .אין לי מילים בכלל להגיד עד כמה אני אוהב אותו ומעריך ,ממליך בחום ואהבה ❤️גלי זלצרגלי זלצר ★★★★★ המקום הכי טוב ומספק ללמוד בו ולגדול בו,זכיתי בבית ספר הכי מדהים שיש על החיים!!אסיף משאשאסיף משאש ★★★★★ מקום מדהים רועי מאמן בחסד עברתי אצלו תהליך מדהים ממליצה לכולם!js_loader

כל מה שנותר זה למלא את הטופס ולהצטרף!

מאמרים נוספים